Kdy a kde se v roce 2017 konají nejlepší e-commerce akce a konference? Sestavili jsme pro vás kalendář e-commerce a online marketingových akcí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Barcamp Jižní Čechy

Barcamp JIŽNÍ ČECHYKdy: 25.2.2017
Kde: České Budějovice
Online: Facebook, Twitter, #bcjc, #barcampcz
Základní informace: 3. ročník klasické barcampové akce pořádané v prostorách Jihočeského technického parku v areálu Jihočeské univerzity. E-shopaři se mohou těšit na přednášky jako Nejčastější chyby na e-shopu, Jak na automatizovaný prodej Vašich produktů za 8 minut a 40 vteřin..5 zaručených receptů, jak vybudovat úspěšný e-shop nebo Ekosystém obývákového e-shopu.

Brand Building 2017

Kdy: 15.3.2017
Kde: Praha
Základní informace: Chcete přeměnit zákazníky na loajální fanoušky vaší značky? Jak vůbec dát firmě tvář a jak vyhodnocovat její přínos? Na tyto otázky se zaměřuje jednodenní konference z názvem Brand Building 2017: Management online projektů a budování komunit. Mezi vystupujícími bude například Dušan Murčo, Country Manager, Martinus.cz. Akcí bude provázet David Špinar.

E-shop Summit

Eshopsummit Kdy: 30.3.-1.4.2017
Kde: České Budějovice
Online: Facebook, Twitter#ess17
Základní informace: Jde o druhý ročník konference, kterou pořádá Jan Kalianko a jeho tým. I letos organizátoři lákají na přednášky připravené speciálně pro akci. V plánu jsou i workshopy a večerní party. Novinkou je přestěhování akce do prostornějšího a pohodlnějšího sálu.

Plzeňský Barcamp

plzensky barcamp logoKdy: 8.4.2017
Kde: Plzeň
Online: Facebook, Twitter, #barcampcz
Základní informace: Jak píší organizátoři: „Na Barcampu potkáte grafiky, kodéry, designéry, podnikatele, programátory, markeťáky, novináře, geeky, kouče, social media a další. Buď mezi nimi!“

UX&CRO Summit

UX&CRO summit Kdy: 28.4.2017
Kde: Praha
Základní informace: Na UX a optimalizaci konverzního poměru webů a e-shopů je zaměřená jednodenní akce, kterou organizátoři prezentují s podtitulkem: „Přijďte se přesvědčit, že to děláte správně, a naučit se nové praktické věci“. Odborným garantem programu je UX konzultant Jan Kvasnička. Jeho znalosti české UX scény i možností českých e-shopů jsou dobrým předpokladem pro to, aby se konference vydařila.

Nekonference Vyhledávače zboží

Nekonference Vyhledávače Kdy: přelom května a června (termín oficiálně nepotvrzen)
Kde: Brno
Základní informace: Jediná akce svého druhu v Česku, která se od první do poslední minuty věnuje zbožovým srovnávačům. Jestli řešíte, jak dostat z vyhledávačů zboží maximum, určitě na Nekonferenci vyrazte. Letos proběhne již 6. ročník, o organizaci se tradičně postará agentura Besteto.

Affiliate Konference

Affiliate konferenceKdy: jaro 2017
Kde: Praha
Základní informace: Jde o největší akci zaměřenou na affiliate marketing v České republice. Letos proběhe jubilejní 10. běh. Jestli věříte, že affiliate marketing nakopne vaše prodeje, věnujte téhle akci pozornost.

E-commerce Forum

e-commerce fórumKdy: 1.-2.6.2017
Kde: Černá Hora
Základní informace: Tradiční e-commerce konferenci v loňském roce pořadatelé přestěhovali z Prahy do Brna a akci „natáhli“ na dva dny. Letošní ročník se bude konat v Černé Hoře u Brna. Jaký bude program, zatím není jasné. Nicméně vše se opět bude točit okolo e-commerce, e-shopů a online byznysu.

E-business Forum

e-business forumKdy: 26.9.2017
Kde: zatím nepotvrzeno
Základní informace: Podle organizátorů, kterými jsou APEK a TUESDAY Business Network, jde o „nejdůležitější oborovou akci pro všechny, kdo to s e-shopem myslí vážně“.  Pokud jste to vy, určitě návštěvu zvažte. Loni na akci vystoupil Tomáš Čupr nebo Jakub Havrlant. Jaká „esa“ české e-commerce scény vytasí organizátoři letos?

ShopCamp

shopcampKdy: září 2017 (termín oficiálně nepotvrzen)
Kde: Praha
Online: Facebook, Twitter, #shopcampcz
Základní informace: Za konferencí stojí poskytovatelé e-shopových řešení Shoptet a ShopSys. Akce je šitá pro e-shopaře a jejich zaměstnance a pro online markeťáky. Kromě tradičně povedeného výběru přednášejících a ryze e-shopového zaměření je velkou výhodou i vstupné zdarma.

WebExpo

WebExpoKdy: září 2017 (termín oficiálně nepotvrzen)
Kde: Praha
Online: Facebook, Twitter, #webexpo
Základní informace: Letošní ročník bude již sedmý v pořadí. Návštěvníci se velmi pravděpodobně opět dočkají zahraničních speakrů i spičkových domácích konzultantů. Akce nebývá přímo zaměřená na e-shopy a e-commerce, i tak ale stojí za pozornost.

Marketing Festival

Marketing festivalKdy: 9.-10.11.2017
Kde: Praha
Online: Facebook, Twitter,
Základní informace: Loňský 4. ročník největší online marketingové akce ve střední Evropě přestěhovali organizátoři v čele s Jindřichem Fáborským z Brna do Ostravy. O tom, že šlo o správný tah, se můžete přesvědčit z videa, které zachycuje atmosféru i hlavní momenty akce. Už teď je jasné, že jubilejní 5. ročník festivalu bude komornější a Ostravu opustí. Opět se ale můžete těšit na vystoupení největších hvězd domácí i světové online marketingové scény i na skvělou festivalovou atmosféru, která spolu s precizní organizací dělá z Marketing festivalu „must attend“ událost světové konferenční sezóny.

Akce pořádané několikrát do roka

E-shopista

eshopista logoKdy: Každý měsíc
Kde: Většinou Praha
Online: Facebook, Twitter, #eshopista
Základní informace: Pravidelné měsíční setkání e-shopařů s e-shopaři organizované agenturou Acomware. Na akci vystupují majitelé nebo provozovatelé známých e-shopů a sdílí s ostatními své zkušenosti z online podnikání.

E-business akademie

E-business akademieKdy: Zpravidla 3x do roka
Kde: Většinou Praha
Základní informace: Půldenní semináře věnované praktickým otázkám rozjezdu a provozování e-shopu. Organizaci zajišťuje event tým Tuesday Business Network.

E-commerce akce pořádané v zahraničí

Název akceKdyKde
Digital Commerce Day23.-24.3.2017Hamburg, Německo
Savant e-Commerce5.-6.4.2017Berlín, Německo
Code.talks Commerce Special27.-28.4.2017Berlín, Německo
World Usability Congress10.-12.10.2017Graz, Rakousko
UX-Day Konferenz10.10.2017Mannheim, Německo
Amuse UX Conference18.-20.10.2017Budapešť, Maďarsko

Víte o další zajímavé akci?

Chybí vám v seznamu akce, kterou pořádáte, nebo která podle vás stojí za pozornost? Napište nám do komentářů, rádi akci do článku zařadíme.

O čem jsme ještě psali

Jan Vodička

Honza se v GoPay stará o marketing a komunikaci. Rozhodně ho nesledujte na Twitteru.